Başlangıç > Makaleler > Windows 8 Metro Arayüz Adı Değişiyor

Windows 8 Metro Arayüz Adı Değişiyor

Microsoft’un yeni Windows 8 arayüzünün ismiyle bazı sorunları var gibi görünüyor. Artık Microsoft ve iş partnerleri Windows 8′in yeni arayüzü için Metro adını kullanamayacaklar.

Pek çok yerde Windows 8 ile ilgili en çok bahsedilen özellik sanırım Metro arayüzüydü. Microsoft Metro’yu basit, temiz ve modern olarak tanımlayarak en büyük reklamını bu arayüz üzerinden yaptı. Peki bu kadar meşhur olan bir arayüzün adını neden değiştiriyorlar ?

Görünüşe göre Microsoft’un Metro ismi Almanya kökenli Metro AG adlı toptan ve perakende satış firmasıyla bir soruna neden oldu. Bunun üzerine Microsoft, Metro yerine “Windows 8 arayüzü” veya “Modern UI Style” demeyi seçti. Bu değişikliğin kalıcı hale gelmesi sonucunda Windows 8 dökümanlarının, reklamlarının, broşürlerinin ve daha pek çok Metro ibaresi geçen belgenin ve hizmetin değiştirilmesi gerekecek.

Fakat Microsoft’tan herhangi bir resmi açıklama henüz yok. Firma bu konuda henüz paylaşacak bir şeyleri olmadığını belirtiyor. Genellikle bu tarz sorunlar şirketler arası anlaşmalarla çözülse de Microsoft ismi tamamen değiştirip yepyeni bir reklam kampanyası da başlatabilir. Tabi ki şirket açısından hangi seçeneğin daha karlı olacağını kestirmek zor. Bakalım Microsoft Metro adı için savaşacak mı yoksa geri mi çekilecek ?

Kategoriler:Makaleler
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: