Başlangıç > Güvenlik > SEPM; Policies(Politikalar)-Exceptions(İstisnalar)

SEPM; Policies(Politikalar)-Exceptions(İstisnalar)

Merhaba…Symantec Endpoint Protection(SEP) yazı serisine Symantec Endpoint Protection Manager; Policies(Politikalar)-,Exceptions(İstisnalar) makalesi ile devam ediyoruz.
Bu özellik sayesinde SEP yöneticilerinin ağ içindeki aktiviteleri izlemek ve kontrol etmek maksadıyla kullandıkları bazı uygulamaların  SEP in çeşitli modülleri tarafından çalışmaz hale getirmesini engellemek veya bazı kullanıcı/ grupların SEP in bazı kurallarının dışında tutulmasını için kullanılır.
Yeni bir Exceptions(İstisnalar) eklemek için Exception Policies(İstisna Kuralları) bölümünde mouse(fare) nin sağ tuşuna basılarak alt yordam uygulamalarının açılmasını gelen menüden Add(Ekle) seçeneği ile veya Tasks(Görevler) kısmından Add an Exceptions policy(İstasna kuralı ekle) seçeneği kullanılarak yeni bir kural tanımına başlanır.

Açılan Exceptions(İstisnalar) penceresinde tanımlanacak olan kural ile ilgili isim ataması ve açıklamalar eklendikten sonra sol bölümdeki Overview(Genel Bakış) kısmı tamamlanmış olur. 
Sol bölümdeki diğer seçenek Exceptions(İstisnalar) seçeneğidir. Bu bölümde hangi tür işletim sistemine hangi tür  bir istisna ekleneceğini belirtmek için Add(Ekle) tuşu kullanılır.

Exceptions(İstisnalar) ekleme süreci tamamalndığında artık özel bir istisnai durum  Exceptions(İstisnalar) listesinde yerini alır.

Exceptions(İstisnalar) seçeneğindeki son özellik Client Restrictions(İstemci Kısıtlamaları) dır. Bu bölümdeki kriterlere kullanılarak bazı istemcilerdeki yetkili kullanıcıların SEP üzerindeki yetkileri kısıtlanabilir.
Buraya kadar olan bölümde Policies(Politikalar) başlığı altındaki Exceptions(İstisnalar) kısmı ile ilgili bazı bilgiler vermey çalıştım…Umarım faydalı olmuştur… bir sonraki makalede görüşmek üzere….
Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: