Başlangıç > Makaleler > Windows XP kullanıcılarına Google’dan kötü haber

Windows XP kullanıcılarına Google’dan kötü haber

Google’ın popüler uygulamalarından Gmail, Google Takvim ve Google Docs, 15 Kasım’dan itibaren Internet Explorer 8’de açılmayacak.

Alınan bu karar Google Apps’in, IE8’in yaygın olarak kullanıldığı Windows XP kullanıcıları tarafından bundan sonra kullanamayacağı anlamına geliyor.

Google Apps hizmetinden faydalanmak isteyen Windows XP kullanıcıları 15 Kasım’dan itibaren farklı bir tarayıcının güncel sürümüne geçmek zorunda kalacak. Şirket tarafından yapılan açıklamada alınan bu karara gerekçe olarak “uygulamaları daha hızlı bir şekilde çalıştırabilmek” gösterildi.

Google Apps’in güncel tarayıcıların son sürümlerine destek verme politikası, en fazla Microsoft şirketine zarar veriyor.

Öte yandan, Internet Explorer 10’un 26 Ekim’de çıkmasıyla birlikte, 3 haftalık bir sürecin altında IE8’e olan desteğin kesilmesinin kullanıcıları nasıl etkileyeceği henüz bilinmiyor.

Bir darbe daha….

Microsoft’un milyonlarca kullanıcısı bulunan işletim sistemi Windows XP’ye bir darbe de Adobe’den geldi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Photoshop’un bir sonraki sürümünün Windows XP’de çalışmayacağı söylendi. CS 6’dan sonra çıkacak yeni Photoshop Windows 7 ve üzeri işletim sistemlerinde çalışacak. Alınan bu kararda eski işletim sistemlerinin grafik performansının artık zamanın gerisinde ve oldukça yavaş olmasının etkili olduğu açıklandı.

Adobe Satış Müdürü Tom Hogarty tarafından yapılan açıklamada “Photoshop CS6 (13.0) Windows CP’yi destekleyen son Photosohp versiyonu olacak” dedi. Modern performansa duyarlı yazılımlar, modern grafik donanım arayüzlerini gerektirdiğini söyleyen Hogarty, Windows XP’nin bu konuda artık başarısız kaldığını belirtti.

Öte yandan yapılan açıklamada Photoshop CS6’nın bazı hatalarının yayınlanan son güncellemeyle giderileceği ve CS7’ninde yakın bir zamanda piyasaya sürüleceği duyuruldu.

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: