Başlangıç > Windows 2012 Server > Windows Server 2012 -Windows Server Backup Feature

Windows Server 2012 -Windows Server Backup Feature

Merhaba.. Windows Server 2012 makale serisine Windows Server 2012 -Windows Server Backup(Windows Sunucu Yedekleme)  makalesi ile devam ediyorum.

file2.jpg

Windows Server 2012 de Windows Server Backup(Windows Sunucu Yedekleme) özelliğinin kurulumu için  Server Manager(Sunucu Yönetimi) Dashboard(Gösterge Paneli) konsolu içindeki Manage(Yönetim) kısa yolu ile ulaşılan Add roles and features(Görevler ve Özellikler ekle) seçeneklerinden bir tanesi ile işleme başlanır.

file3.jpg

Sonraki ekran da Add roles and features(Görevler ve Özellikler ekle) sihirbazı dır. Bundan sonraki adımlarda bu sihirbaz kullanılarak bahsedilen özelliğin yüklenmesi işlemi tamamlanacaktır.Bu bölümde yapılacak olan işlemle ilgili genel bilgiler verilmekte, bu bölüm Next(İleri) tuşu ile geçilebilir.

file4.jpg 

Sonraki ekran da eklenecek görevlerin ne tipte bir görev yada özellik olduğunun belirtileceği ekrandır. Bu bölümde Görev tabanlı veya özellik tabanlı(Role-based or featured-based installation) bir kurulum yapılacağı belirtilip İleri(Next) seçeneği ile ilerlenir.

file5.jpg

Gelen yeni pencerede işlem yapılacak yani üzerine görev veya özellik yüklenecek olan sunucu veya sunucu grubunun seçimi istenmekte. Bu tercih yapıldıktan sonra Next(İleri) tuşu ile bir sonraki adıma geçilir.

back4.jpg

Gelen yeni pencerede biz role(görev) ekleme işlemi yapmayacağımız için doğrudan Features(Özellikler) seçeneklerine erişip Backup(Yedekleme) özelliğinin kuırulumuna başlayacağız. O yüzden bu bölüm doğrudan Next(İleri) seçeneği ile geçilebilir.

back1.jpg

Gelen yeni pencerede kurulacak olan Backup(Yedekleme) özelliği için Windows Server Backup özelliği seçimi yapılıp Next(İleri) tuşu ile bir sonraki adıma geçilir.

back2.jpg

Yeni pencerede kurulumu yapılacak olan özellik tercihi yapılmasının ardından sistemin otomatik olarak yeniden açılmasına onay verip Yükle(Install) tuşu ile bir sonraki bölüme geçilir.

back3.jpg

Kurulum işlemlerinin tamamlandığını ekran Close(Kapat) tuşu ile  kapatılıp işlemin sonuçlarını görebilmek ve sunucu üzerinde meydana gelen değişiklikleri incelemek için Server Manager(Sunucu Yönetimi) Dashboard(Gösterge Paneli) konsolu üzerindeki Flag(Bayrak) göstergesinden veya Metro UI üzerinden incelemek mümkündür.

file12.jpg

evet.bu makalede de Windows Server 2012 -Windows Server Backup (Windows Sunucu Yedekleme) özelliğinin nasıl yüklendiği hakkında bilgi vermeye çalıştım. Umarım faydalı olmuştur.. bir başka makalede görüşmek dileği ile..

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: